Herbatka dla Seniora. data utworzenia: 16-04-2024

10 kwietnia 2024 r. zastęp złożony z harcerek z klasy IV i V pod opieką druha przybocznego – Sławomira Jakubowskiego wziął udział w akcji „Herbatka dla seniora”.
Nasi przedstawiciele spotkali się z seniorami ze Skorzeszyc w świetlicy wiejskiej. Harcerki dowiedziały się, jak dawniej dzieci i młodzież bawiły się w czasie wolnym. Miały również okazję wypróbować niektóre zabawy. A wszystko okraszone oczywiście pysznymi przekąskami i ciepłą herbatką w miłym towarzystwie.

Rajd Św. Jerzego data utworzenia: 14-04-2024

13 kwietnia 2024 r. wzięliśmy udział w Rajdzie Świętego Jerzego w Łącznej, który zorganizował Hufiec Kielce-Powiat. Musieliśmy przebyć kilkukilometrową trasę, zameldować się w punktach kontrolnych              i rozwiązać zadania, które przygotował zespół programowy rajdu: pokonaliśmy slalom z zamkniętymi oczami, zostaliśmy pasowani na rycerzy i nadano nam nowe imiona i przydomki, strzelaliśmy z łuku  i procy, tworzyliśmy białą broń, wydobyliśmy kod z wodnej pułapki oraz rozwiązaliśmy test dotyczący patrona rajdu. Za zdobyte monety otrzymaliśmy prowiant. Pogoda dopisała, widoki-piękne, a na zakończenie oczywiście ognisko.

Wielkopostne porządki data utworzenia: 28-03-2024

Szkolne Koło Wolontariatu i 17 DH zakończyły dziś akcję ,,Wielkopostne porządki", którą koordynuje w całym kraju Fundacja Małych Stópek. Zebrane środki czystości zostaną przekazane dla Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Kielcach. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

10-lecie Koła Gospodyń Wiejskich ,,Skorzeszanki" data utworzenia: 28-03-2024

23. marca pani Dyrektor oraz harcerze z 17 DH z opiekunami uczestniczyli w uroczystych obchodach 10-lecia Koła Gospodyń Wiejskich ,,Skorzeszanki". Najpierw odbyła się msza święta z udziałem KGW oraz zaproszonych gości, a następnie część artystyczna i wspomnieniowa. Nasi przedstawiciele złożyli na ręce pani Prezes KGW serdeczne gratulacje. Dziękujemy za zaproszenie i wieloletnią współpracę.