Przyrzeczenie 17 DH ze Skorzeszyc. 30.01.2024, 07:01
Dzisiaj 17 DH ze Skorzeszyc złożyła przyrzeczenie harcerskie na ręce Komendantki Hufca Kielce-Powiat druhny phm. Olgi Zawodnik-Purtak oraz Członków Komendy Hufca druhów: phm. Krzysztofa Miernika – Członka Komendy ds. organizacyjnych i pwd. Bartłomieja Jaska – Członka Komendy ds. kwatermistrzowskich. Swoją obecnością zaszczycili nas również pan Przemysław Łysak - Wójt Gminy Górno, pani Barbara Raczyńska - dyrektor Samorządowego Centrum Obsługi Szkół, pani Agnieszka Gołąbek - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Piotra Ściegiennego w Bęczkowie, druhna Małgorzata Obara -drużynowa 74 Gromady Zuchowej ,,Laskowe Orzeszki" ze Szkoły Podstawowej w Bęczkowie, pani Dyrektor Lidia Rafalska wraz z całym gronem pedagogicznym, a także licznie zgromadzeni rodzice harcerzy. Harcerze wyrecytowali rotę przysięgi, otrzymali harcerskie krzyże, nie mogło zabraknąć ogniska, obrzędowych śpiewów, bratniego kręgu i przemarszu z lampionami. Harcerze otrzymali ponadto upominki od rodziców, gości, druha Sławomira Jakubowskiego - przybocznego naszej drużyny i Komendy Hufca. Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie, pomoc w organizacji uroczystości, a także wszelkie okazane naszej drużynie wsparcie. Czuwaj!